CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co to jest system start-stop?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeCo to jest system start-stop?
zapytał 4 miesiące temu
Tak się zastanawiam nad tym. Bo moi rodzice ostatnio kupi sobie nową furę i mam nią jechać niedługo w dłuższą trasę. Tylko obawiam się tego, że nie będę umiał się nią posługiwać. Ja tam mam zwykłego golfika. Czy ktoś mi wyjaśni co to jest ten cały system start-stop i jak się nim posługiwać w ogóle?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Te nowe auta są tak nafaszerowane elektroniką. Z tego co czytałem to ten cały system start-stop jest po to, żeby zmniejszyć niską emisję i powinny chyba mieć go już wszystkie nowe samochody, które wychodzą z fabryk. Nie jest to jednak aż tak bardzo skomplikowane. Jak zatrzymasz się gdzieś, dajmy na to na światłach albo na skrzyżowaniu i włączysz na przykład luz, puścisz sprzęgło to wtedy silnik ci się samoczynnie wyłączy. Tak czytałem, ale tak naprawdę nie wiem jak to wygląda w praktyce bo nie miałem do czynienia jeszcze z takimi samochodami. To nie na moją kieszeń.

odpowiedział 4 miesiące temu
Tak, tak, wszystko się zgadza. Tylko że jak ci się wyłączy ten silnik to weź od razu nie chwytaj za kluczyk, żeby go znowu uruchomić. W takim przypadku musisz nacisnąć pedał sprzęgła i zdjąć nogę z pedału hamulca. Jak weźmiesz i będziesz próbował włączyć silnik za pomocą kluczyka to możesz zniszczyć silnik. Bynajmniej tak jest u mnie. Tylko że ja mam samochód z automatyczną skrzynią biegów. Nie wiem jaką mają twoi rodzice, ale przypuszczam, że jak już kupili takie cacuszko to na pewno nie ma tradycyjnej, manualnej skrzyni tylko automat.

odpowiedział 4 miesiące temu
To jest bardzo dobry system. Na początku może nas to wkurzać, ale potem okazuje się, że naprawdę zużycie paliwa jest o wiele niższe. Ile czasu się stoi w jakiś głupich korkach i silnik chodzi cały czas? No a paliwo w tym czasie też ucieka. Ja tam mam taki samochód i jestem zadowolony z tego. Jedyną wadą takich systemów jest to, że znacznie bardziej obciążony jest rozrusznik. Wiadomo, że będzie on się uruchamiał znacznie częściej niż gdybyśmy mieli wpływ na to kiedy będziemy chcieli sami zgasić silnik samochodu. No ale nie ma co. Ja tam jestem z tego zadowolony.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Co to jest system start-stop?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz