CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czym powinienem myć chłodnicę?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeCzym powinienem myć chłodnicę?
zapytał 7 miesięcy temu
Tak się zastanawiam nad tym czy myć chłodnicę. Bo słyszałem o tym, że może wydawać się, że coś jest zepsute a tak naprawdę to może być przyczyna brudnej chłodnicy. Czy tak jest naprawdę?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
Tak i to szczególnie jeśli chodzi o klimatyzację czy przegrzewanie się silnika. Jak zobaczysz takie objawy to może znaczyć, że coś się zepsuło. Jednak nie tylko. Może to oczywiście oznaczać, że chłodnica w naszym samochodzie wymaga tylko i wyłącznie jakiegoś czyszczenia. Nie będzie to oczywiście nas wtedy dużo kosztowało. Lepiej sprawdzić to samemu. Mechanik na pewno powie, że to coś się zepsuło i że musimy coś pilnie wymienić i że bez naprawy się nie obejdzie. Bardzo często jest to bzdura i po prostu chęć zarobienia na nas.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Dokładnie. Zanim pojedziesz do warsztatu to sprawdź chłodnicę. Nie pod kątem wycieków, ale czy nie jest brudna. Tylko trzeba to zrobić dokładnie, bo nie każdy brud na chłodnicy będzie widać na pierwszy rzut oka. Czasami powierzchnia wymiennika wydaje się naprawdę względnie czysta, a tak naprawdę pod zaschniętym błotem mogą być na przykład pozatykane jakieś przestrzenie pomiędzy blaszkami oraz rurkami. No i wtedy powietrze będzie docierało tylko do przedniej części chłodnicy i zamias ją opływać to będzie tam tylko. No i później skuteczność chłodzenia spada.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Jasne, że myć chłodnicę. Ten element może wpłynąć na wiele rzeczy i mechanizmów w samochodach. Tym bardziej trzeba to robić jeśli mamy samochód wyposażony w klimatyzację. Tutaj chłodnice montuje się przed chłodnicą silnika. No i czasami też elementy te będą łączone ze sobą. Jak ten cały bród oblepi nam skrapacz to chłodnica silnika zostanie pozbawiona dopływu schładzającego ją powietrza. I będziesz miał naprawdę bardzo duży problem. Nie tylko chłodnica padnie, ale też klimatyzacja nie będzie mogła działać w żaden sposób poprawnie.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Czym powinienem myć chłodnicę?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz