CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przejąć polisę OC?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJak przejąć polisę OC?
zapytał 4 miesiące temu
Kupiłem używany samochód. Koleś ma opłaconą polisę na jeszcze kilka dobrych lat. No i ma nawet dobre warunki. Dlatego myślę, że chciałbym przejąć jego polisę. Jak to się robi? Czy jakoś specjalnie to trzeba załatwić?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
No przecież! Trzeba zadzwonić i skontaktować się z dotychczasowym ubezpieczycielem. Trzeba zawrzeć umowę. Jak się tego nie zrobi to można ponieść takie same konsekwencje jakby jeździło się bez jakiegokolwiek ubezpieczenia. Jeśli facet miał wykupione autocasco to wtedy oczywiście trzeba to rozważyć. Nie jest to przecież obowiązkowe. No i wszystko będzie przecież zależało od wysokości składki i oczekwianej przez klienta ochrony. Ja tam nigdy autocasco nie miałem. Jeśli chodzi o starsze samochody to tutaj opłaty będą raczej symboliczne.

odpowiedział 4 miesiące temu
Tak jest, ale i tak trzeba po zakupie się skontaktować z ubezpieczycielem. No i wtedy na przykład dowiadujemy się czy musimy dopłacić aby z niej skorzystać. To jest bardzo ważne, bo przeciez nie mamy aż takich zniżek jak osoba, która kupowała ubezpieczenie. Bardzo często jest tak, że ubezpieczyciele nie robią żadnej kalkulacji. Później może okazać się, że nie musimy dopłacać nic przez kilka dni, tygodni a nawet miesięcy. No i można korzystac gratis z polisy. No ale może okazać się, że trzeba dopłacić. To trzeba to zrobić.

odpowiedział 4 miesiące temu
Nie wiem czy w ogóle to trzeba jakoś przejmować. Wydaje mi się, że przecież jak kupi się używany samochód to wówczas automatycznie przejmuje się prawa właściciela tej polisy. No i pomimo że wykupuje ją poprzedni właściciel to wówczas my z niej korzystamy. Można z tej polisy korzystać do końca jej ważności albo ją wypowiedzieć i po prostu wykupić swoje OC. Co do tego, żeby miało być jakoś inaczej to nie wiem, ale może ktoś mi to jakoś wyjaśni inaczej. Być może coś tam istnieje innego.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Jak przejąć polisę OC?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz