CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak ustawić światła w samochodzie?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJak ustawić światła w samochodzie?
zapytał 7 miesięcy temu
Tak się zastanawiam nad tym jak prawidłowo ustawić reflektory w samochodzie. Chciałbym widzieć jak najwięcej, ale nie chciałbym oślepiać innych, bo wiem jak bardzo to denerwuje. Może ktoś mi wytłumaczy jak powinno to wyglądać?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
No chyba sam świateł nie będziesz ustawiał. To powinien raczej zrobić ktoś kto się na tym zna. Są określone przepisy, które mówią o tym jak powinny być ustawione światła. Trzeba to zrobić naprawdę starannie i świadomie. Świateł nie może ustawiać byle kto. Zasięg oświetlanej drogi może zmienić się nawet dwukrotnie jak ustawisz światła w ramach tolerancji. Najlepiej ustawiać światła metodą „na ścianie”. Można to zrobić samodzielnie, ale ja tam bym nie ryzykował. Po co potem się narażać na jakieś mandaty czy coś.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Co do tego ustawiania świateł to trzeba wiedzieć, że robi się to po każdej wymianie żarówki czy reflektora. Trzeba to też zrobić po jakiejś stłuczce i naprawie zawieszenia. Lepiej zawsze też stosować żarówki jakiś znanych marek, bo inaczej można się narazić. No i żarówki te muszą posiadać homologację. Nie wolno też instalować w samochodach żarówek typu LED. Nie można też instalować żarówek ksenonowych oraz żadnych zamienników żarówek. No i od czasu do czasu zawsze warto wymienić reflektor.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Moim zdaniem warto też zadbać o to, żeby widoczność była dobra w samochodzie. Wiadomo, że jak klosze będą brudne to wtedy niewiele nam pomogą reflektory. Klosze muszą zawsze być czyste. Także jeśli klosze będą za bardzo zmatowiałe może dojść do sytuacji, w której refletory nie będą dawały za dużo światła. No i światła muszą być prawidłowo ustawione. Wiadomo przecież, że większość świateł w pojazdach, szczególnie w nocy nie gwarantuje żadnego wystarczającego oświetlenie drogi. Zasięg na pewno nie przekroczy 100 metrów.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Jak ustawić światła w samochodzie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz