CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaki samochód na studia?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJaki samochód na studia?
zapytał 7 miesięcy temu
Właśnie zastanawiam się nad zakupem samochodu. Będzie wykorzystywany na dojazdy na studia. Dziennie będę jeździł około 80 kilometrów. Oczywiście najważniejsze jest dla mnie spalanie. Nie chcę wydawać majątku na paliwo. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
No lepiej odpuścić sobie w tym przypadku pudła takie jak clio, punto czy matiz. Wiadomo, spalają mało, ale nie będzie ci w nich wygodnie. Nie ma na to szans, a 80 kilometrów każdego dnia to nie wyjazd na zakupy do marketu. Wygoda przede wszystkim. Ja bym ci polecił coś w stylu mitsubishi carisma, fiat marea czy citroen xsara. Są większe, wygodniejsze i ładnie się prezentują. Wydaje mi się, że dużo na paliwo także nie będziesz wydawał. Kiedyś miałem takie mitsubishi i pamiętam, że nie było jakoś tragicznie.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Dokładnie. Moim zdaniem punto i clio to samochody na max 10 km dziennie. Nie da rady przejechać nimi więcej. Na takie przebiegi trzeba przynajmniej klasy C. Jeśli chodzi o carisma to mogę polecić. Sam ją użytkuję i naprawdę jest świetna. Moja jest na benzynę. Ciekawe może być też na przykład mondeo. A co do spalania to zawsze możesz rozejrzeć się za samochodem na gaz. Nie musisz przecież kupować samochodu benzynowego. A jakby na to nie patrzeć, gdybym codziennie miał jeździć w jakieś miejsce to szczerze, wolałbym wynająć tam jakiś pokój.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Zainteresuj się xsarą. To jeden z najlepszych francuzów. Pełne ocynkowanie, dobre wyposażenie, silni 1,9 i bezawaryjny. Na początku może się wydawać nieco mułowaty, ale potem powinno być już lepiej. No i stosunek klasy samochodu do ceny jest bardzo dobry. Co do renault to ja kiedyś długo jeździłem takim samochodem, pokonywałem naprawdę długie dystanse i jakoś nie było z tym żadnego problemu. Zresztą kiedyś nie było super samochodów i ludzie maluchami jeździli po całym świecie i jakoś nie narzekali.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Jaki samochód na studia?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz