CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie CB radio kupić?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJakie CB radio kupić?
zapytał 4 miesiące temu
Ostatnio dostałem pracę za granicą. Pokonuję naprawdę wiele kilometrów. No i mam takiego pecha, że często łapie mnie policja. Nie jestem piratem drogowym, ale jak chyba każdemu zdarza mi się przekroczyć prędkość. No ale ja to mam chyba jakiegoś wyjątkowego pecha. Za każdym razem jak mi się to przytrafi to łapie mnie policja no i mandacik. Zastanawiam się nad zakupem CB. Tylko nie wiem jakie wybrać? Czym się one różnią?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Musisz wiedzieć, że co do CB radia to określają to przepisy. Urządzenie musi mieć homologację. W dodatku jego moc wyjściowa nie może przekraczać 4 W. No i radia te mają przydzieloną swoją częstotliwość – od 26,96 do 27,41. Sprzedawane radia są zazwyczaj przystosowane do przestrzegania prawa, więc raczej się tym nie musisz martwić. Na pewno nie zatrzyma cię policja jak kupisz radio w jakimś zaufanym sklepie, a nie na jakimś straganie na targu.

odpowiedział 4 miesiące temu
No faktycznie co do tej częstotliwości to będziesz to miał w każdym radiu. Jednak wiadomo, że będziesz mógł kupić radio droższe i tańsze. Tutaj chodzi jednak nie o cenę ale o jakość. Ceny się wahają w granicy od 200 do nawet 1000 złotych. Jak widać ten rozstrzał jest naprawdę duży, więc różnica w jakości musi być ogromna. Ja tam zawsze jestem tego zdania, że lepiej wydać więcej i mieć na jakiś dłuższy czas spokój niż później zastanawiać się nad tym który serwis wybrać. Kiedyś miałem takie tanie CB to więcej czasu było w naprawach niż ja go w ogóle używałem.

odpowiedział 4 miesiące temu
Chodzi o jakość, ale też oczywiście o poziom zaawansowania w używaniu. Jak kupisz takie najprostsze radio CB to będziesz w nim mógł tylko zmieniać kanały no i regulować głośność. W sumie tak naprawdę to wystarczy, ale można skusić się też na bardziej skomplikowane urządzenia. W droższych modelach będziemy mogli też zmieniać charakterystykę podświetlenia ekrany, będziemy mieć wskaźniki jakości sygnały. No i na pewno wszystko to ułatwi nam korzystanie z urządzenia. Ja tam też, tak jak mój poprzednik, polecam nieco droższe wersje.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Jakie CB radio kupić?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz