CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie CB radio kupić?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJakie CB radio kupić?
zapytał 7 miesięcy temu
Ostatnio dostałem pracę za granicą. Pokonuję naprawdę wiele kilometrów. No i mam takiego pecha, że często łapie mnie policja. Nie jestem piratem drogowym, ale jak chyba każdemu zdarza mi się przekroczyć prędkość. No ale ja to mam chyba jakiegoś wyjątkowego pecha. Za każdym razem jak mi się to przytrafi to łapie mnie policja no i mandacik. Zastanawiam się nad zakupem CB. Tylko nie wiem jakie wybrać? Czym się one różnią?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
Musisz wiedzieć, że co do CB radia to określają to przepisy. Urządzenie musi mieć homologację. W dodatku jego moc wyjściowa nie może przekraczać 4 W. No i radia te mają przydzieloną swoją częstotliwość – od 26,96 do 27,41. Sprzedawane radia są zazwyczaj przystosowane do przestrzegania prawa, więc raczej się tym nie musisz martwić. Na pewno nie zatrzyma cię policja jak kupisz radio w jakimś zaufanym sklepie, a nie na jakimś straganie na targu.

odpowiedział 7 miesięcy temu
No faktycznie co do tej częstotliwości to będziesz to miał w każdym radiu. Jednak wiadomo, że będziesz mógł kupić radio droższe i tańsze. Tutaj chodzi jednak nie o cenę ale o jakość. Ceny się wahają w granicy od 200 do nawet 1000 złotych. Jak widać ten rozstrzał jest naprawdę duży, więc różnica w jakości musi być ogromna. Ja tam zawsze jestem tego zdania, że lepiej wydać więcej i mieć na jakiś dłuższy czas spokój niż później zastanawiać się nad tym który serwis wybrać. Kiedyś miałem takie tanie CB to więcej czasu było w naprawach niż ja go w ogóle używałem.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Chodzi o jakość, ale też oczywiście o poziom zaawansowania w używaniu. Jak kupisz takie najprostsze radio CB to będziesz w nim mógł tylko zmieniać kanały no i regulować głośność. W sumie tak naprawdę to wystarczy, ale można skusić się też na bardziej skomplikowane urządzenia. W droższych modelach będziemy mogli też zmieniać charakterystykę podświetlenia ekrany, będziemy mieć wskaźniki jakości sygnały. No i na pewno wszystko to ułatwi nam korzystanie z urządzenia. Ja tam też, tak jak mój poprzednik, polecam nieco droższe wersje.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Jakie CB radio kupić?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz