CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Kiedy nie wypłacą odszkodowania?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKiedy nie wypłacą odszkodowania?
zapytał 4 miesiące temu
Ostatnio miałem stłuczkę i ubezpieczyciel robi mi problemy z wypłatą odszkodowania. No i zastanawiam się nad tym czy ma do tego prawo. Wiecie coś o tym? Kiedy tam naprawdę ubezpieczyciel nie może nam wypłacić odszkodowania? Czy są takie sytuacje?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
No przede wszystkim nie dostaniesz odszkodowania i mówię tutaj zarówno o OC jak i o AC jak będziesz prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Wiadomo, że tutaj nie dostosowałeś się do przepisów prawa i ubezpieczyciel może odmówić wypłaty takiego świadczenia. To by było dziwne jakby pijakom zaczęli wypłacać odszkodowania. Przecież pijani kierowcy co roku powodują wypadki, których szkody to około 50 milionów! Także wtedy wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe raczej zrezygnowałyby ze swojej działalności. Chyba by zbankrutowały.

odpowiedział 4 miesiące temu
No ale jazda po pijaku to nie jedyny powód. Powodów jest o wiele więcej. Po pierwsze żadnego odszkodowania nie dostaniemy na pewno wtedy, kiedy autem w czasie zdarzenia będzie kierowała osoba, która nie ma prawa jazdy. Zatem raczej nie powinniśmy pożyczać takim osobom samochodów, nawet jeśli mają nie wiadomo jakiej wiedzy. Także za samochód, który został zniszczony podczas imprezy sportowej nie dostaniemy odszkodowania. W tym przypadku chyba musimy wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie.

odpowiedział 4 miesiące temu
Wszystko to co piszecie to oczywiście prawda, ale to nie wszystko. Nie wypłacone zostanie także odszkodowanie kiedy dojdzie w jakiś sposób do kolizji samochodów których właścicielem i współwłaścicielem jest ta sama osoba. Wóczas wiadomo, że ktoś próbuje na przykład wyłudzić pieniądze od ubezpieczyciela. No i jeszcze jedna sytuacja. Odszkodowania nie dostaniemygdy nasz samochód nie będzie miał ważnego badania technicznego, a także gdy całą przyczyną wypadku będzie jakaś usterka ub niesprawnie działający samochód.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Kiedy nie wypłacą odszkodowania?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz