CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Kiedy światła przeciwmgielne?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKiedy światła przeciwmgielne?
zapytał 4 miesiące temu
Kiedy włączać? Czy jak jest mgła to muszę to zrobić? Jeśli widzę dobrze to muszę włączać takie światła? Tutaj chyba chodzi o to, żebyśmy więcej widzieli nie? A jak widzę dobrze to po co to robić...

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Tutaj nie chodzi tylko o to, żebyś ty widział wszystko, ale żeby ktoś inny też coś widział. Jak włączysz światła drogowe, albo na przykład światła długie jadąc we mgle to osoba, która będzie jechała z naprzeciwka na pewno niewiele będzie widziała. Na pewno będzie widziała tylko białą ścianę. To nie poprawi bezpieczeństwa na drodze. No ty będziesz oczywiście widział, ale trzeba pomyśleć o tym, żeby ktoś inny też mógł bezpiecznie dotrzeć do celu. No zazwyczaj takich świateł przeciwmgielnych używa się razem ze światłami przeciwmgielnymi.

odpowiedział 4 miesiące temu
Obowiązkowe jest włączenie światła tylnego przeciwmgielnego. Może ono być tylko jedno. No ale musi być. Tutaj już chodzi o twoje bezpieczeństwo. Bo samochód który będzie jechał za tobą na pewno od razu cię zobaczy i nie wjedzie w ciebie. No i tyle. Jeśli chodzi o przednie światła przeciwmgielne to musisz wiedzieć, że tutaj chodzi o twoje bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo osób, które jadą przed tobą, tak jak już wspomniał kolega wcześniej. Faktycznie jak włączysz długie we mgle to nie będzie za dobrze.

odpowiedział 4 miesiące temu
Jeśli chodzi o prawo to kodeks drogowy jasno określa, kiedy trzeba używać świateł przeciwmgłowych. No to możesz sobie poczytać. No i tam jasno pisze, że we mgle trzeba obowiązkowo włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie. Później jest mowa o sygnałach krótkotrwałych dźwiękowych. Jeśli oczywiście wyprzedzasz samochód we mgle to musisz dawać takie sygnały, bo przecież ktoś z naprzeciwka może cię nie widzieć. Ale to i tak jest największa głupota wyprzedzać samochody jak się nic nie widzi z naprzeciwka.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Kiedy światła przeciwmgielne?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz