CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Mandat za odśnieżanie

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeMandat za odśnieżanie
zapytał 4 miesiące temu
Jestem kierowcą od niedawna i może nie dużo wiem, ale to wydaje mi się trochę dziwne. Ostatnio dostałem mandat za to, że odśnieżałem samochód przy włączonym silniku. Przecież to normalne. Samochód wtedy się zagrzeje i na pewno będzie nam o wiele łatwiej odśnieżyć samochód. No i tyle. A tu panowie policjanci mówią, że tak nie można. Faktycznie tak jest?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
No przecież, że tak. Masz to w ustawie. Policjanci posługują się pewnie art 66 ustawy o ruchu drogowym. Tam pisze jasno, że samochód musi poruszać się po drodze w taki sposób, żeby nie zagrażać bezpieczeństwu. Musi też być bezpiecznie zawsze zaparkowany. No, a przecież jak jest włączony silnik to nie można tego nazwać bezpiecznym zaparkowaniem samochodu. Przecież wtedy może się coś stać. Przecież samochód jakoś może się poruszyć i uszkodzić coś. No i wtedy będzie szkoda.

odpowiedział 4 miesiące temu
No co do tego włączonego silnika to faktycznie tak jest. Za jazdę z czapą na dachu grozi mandat. W najlepszym wypadku 20, w najgorszym nawet 500 złotych. No a jeśli chodzi o włączony silnik to zapłacimy jakieś 50 złotych. Jeśli ktoś ma włączony silnik samochodu i odśnieża samochód na terenie zabudowanym to wtedy będzie miał większy problem. Będzie musiał zapłacić nawet 100 złotych. Jeszcze jeden mandat można dostać, który też się może wydawać dziwny. Można dostać nawet 300 złotych mandatu za nadmierną emisję hałasu lub dwutlenku węgla.

odpowiedział 4 miesiące temu
Moim zdaniem to głupota wlepiać mandaty za takie coś. Przecież nikt nie będzie godziny stał i odśnieżał samochodu. A jeszcze nie słyszałem o tym, żeby komuś się coś stało z tego powodu, że odśnieżał samochód przy włączonym silniku. Mandat to oczywiście można wlepić (i to popieram), osobie która nie odśnieżyła samochód i jedzie, sypie mu się z dachu. No przecież tutaj już jest jakieś niebezpieczeństwo. Ostatnio jechałem za takim gościem i naprawdę nic nie widziałem. Trudno było mówić tutaj o bezpiecznej jeździe.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Mandat za odśnieżanie

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz