CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Montaż świateł do jazdy dziennej. To możliwe?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeMontaż świateł do jazdy dziennej. To możliwe?
zapytał 4 miesiące temu
Mam samochód, który nie ma fabrycznie wbudowanych świateł do jazdy dziennej. Często zdarza mi się zapominać włączyć światła mijania i tak się zastanawiam nad tym czy można w jakiś sposób zainstalować w samochodzie światła do jazdy dziennej, kiedy nie są one wbudowane?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Taaaa. Dzięki wymianie świateł można zaoszczędzić paliwo... to największa głupota jaką słyszałem. Zobacz sobie na laboratoryjne testy. Wtedy zobaczysz, że redukcja zużycia paliwa staje się naprawdę niezauważalna. Ale to nie oznacza, że nie wymieniać i nie montować sobie takich świateł drogowych. Naprawdę warto, bo przecież w Polsce trzeba jeździć z takimi światłami przez całą dobę. No i chodzi o to, że naprawdę takie światła są znacznie lepsze. Widać wszystko. Na pewno to zobaczysz ja je sobie zamontujesz. Jazda będzie o wiele bardziej komfortowa.

odpowiedział 4 miesiące temu
Faktycznie. Montaż takiego oświetlenia nie jest za bardzo skomplikowany. Na pewno zrobi ci to każdy mechanik. I nie będzie to aż takie drogie. Za przyzwoity zestaw zapłacisz nie więcej niż 500 złotych. Do tego dochodzi jeszcze robocizna, ale nie będzie ona chyba aż tak bardzo duża. Jest to naprawdę bardzo dobra inwestycja. W nowych modelach, które nie mają zamontowanych fabrycznie świateł drogowych oczywiście może być z tym mały problem. Ale w starszych modelach raczej żadnego problemu mechanik nie będzie miał.

odpowiedział 4 miesiące temu
Tak. I nie jest to za bardzo skomplikowane. Polecam każdemu! Takie światła mijania nie będą spełniały roli świateł drogowych. Te drugie są naprawdę niezastąpione. Świecą o wiele bardziej jaskrawo od ksenonów. Dzięki temu jesteśmy znacznie lepiej widoczni. Naprawdę się to opłaca. No i chodzi o to, że takie właśnie lampy pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa. Nie wiem jak to się ma do paliwa tak naprawdę, ale producenci tak deklarują. Raczej nie mogliby o tym mówić, gdyby nie było w tym chociaż trochę prawdy.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Montaż świateł do jazdy dziennej. To możliwe?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz