CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Nie wiem ile kosztuje rejestracja samochodu. Możecie mi pomóc?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeNie wiem ile kosztuje rejestracja samochodu. Możecie mi pomóc?
zapytał 4 miesiące temu
Mam taką sprawę. Przymierzam się do zakupu samochodu. Rzecz jasna wszystko już mniej więcej wiem, ale zastanawiam się nad tym jak wygląda sama procedura rejestracji samochodu. Po jakim czasie od zakupu trzeba to zrobić, w jaki sposób i ile to wszystko będzie kosztowało?

6 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
U nas wszystko jest za bardzo skomplikowane. Formalności jest napradę wiele, no a już szczególnie jak sprowadzisz samochód z zagranicy. Będziesz musiał przygotować stos papierów. To naprawdę nie będzie łatwe. Wiem to z doświadczenia. Latasz od urzędu do urzędu i pytasz cały czas, a nikt w sumie za bardzo niewiele wie. Może teraz jest już lepiej, ale jak ja sprowadzałem samochód dobrych kilka lat temu to nie było to takie łatwe. No i wydatki też były nie małe. Najlepszy jest ten podatek od wzbogacenia. Wydajesz pieniądze i potem jeszcze podatek.

odpowiedział 4 miesiące temu
No faktycznie. W przypadku samochodu z zagranicy nie jest to takie łatwe. Musisz iść najpierw do urzędu celnego, później wypełnić deklarację akcyzową i później opłacić podatek. No i oczywiście musisz zadeklarować wartość auta. Później musisz iść do urzędu skarbowego. No i musisz wypełnić wniosek, aby otrzymać potwierdzenie, że nie masz obowiązku płacić podatku. To kosztuje 160 złotych. Później jeszcze jakaś opłata w wysokości 500 złotych na konto funduszu ochrony środowiska. Wszystko to przed rejestracją samochodu.

odpowiedział 4 miesiące temu
Co do tych aut z zagranicy to musisz wiedzieć, że z wszystkimi dokumentami, takimi jak faktura lub umowa kupna, tłumaczenie tej umowy, tłumaczenie dowodu, zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy, potwierdzenie o uiszczeniu opłaty recyklingowej idziesz do wydziału komunikacji. No i jeszcze badania techniczne musisz przeprowadzić. Czasami są przyjmowane badania, które przeprowadzane są w jakiś innych krajach unii, ale nie zawsze. No i całość później będzie trwało około miesiąca czasu, zanim zamówią i zrobią ci nowy dowód.

odpowiedział 4 miesiące temu
No ale on nie wspominał nic o tym, że chce kupić samochód z zagranicy to po co się rozwodzicie na ten temat? Chyba nikt jeszcze nie odpowiedział na pytanie. A więc tak. Rejestracja samochodu faktycznie będzie cię sporo kosztowała – pieniędzy i nerwów. Najważniejsze oczywiście będą tablice rejestracyjne. W zależności od samochodu zapłacisz za nie od 80 do nawet 1000 złotych. No i dowód rejestracyjny. Za taki miękki dowód zapłacisz 13 złotych. Ale jeszcze musisz mieć dowód rejestracyjny, taką twardą książeczkę. Ona będzie kosztować 54 złote. I tyle.

odpowiedział 4 miesiące temu
No ja nie wiem czy tylko tyle. A gdzie cała reszta? W wydziale komunikacji powiedzą ci na pewno jeszcze o nalepce na szybę. Przecież na każdym samochodzie musisz ją mieć i to chyba dwie, z tego co pamiętam. Taka jedna kosztuje 18,50 zł. Później potrzebujesz jeszcze nalepki legalizacyjnej, która kosztuje około 12 złotych. No i jeszcze dochodzą jakieś opłaty ewidencyjne. Razem z wszystkim, czyli dowodem, tablicami i tym co napisałem powinieneś zapłacić około 180 złotych. No chyba, że jakieś wymyślne tablice sobie wybierzesz.

odpowiedział 4 miesiące temu
Ja się nie zgodzę z tym, że to co napisali na początku jest nieprzydatne. Na pewno ktoś to przeczyta i będzie miał już łatwiej. Do tego wszystkiego dodałbym jeszcze jedną informację o opłatach dodatkowych, które są związane z autami sprowadzanymi z zagranicy. Trzeba doliczyć sobie jeszcze kartę pojazdu, która kosztuje chyba z 70 złotych. Opłata ewidencyjna też będzie potrzebna, ona kosztuje chyba z 0,50 zł. No i chyba wszystko teraz już wiecie, zarówno o opłatach aut kupowanych w polsce jak i za granicą.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Nie wiem ile kosztuje rejestracja samochodu. Możecie mi pomóc?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz