CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Samochód z zagranicy. Jak mam go zarejestrować?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeSamochód z zagranicy. Jak mam go zarejestrować?
zapytał 7 miesięcy temu
Jak zarejestrować taki samochód? Ja na razie mam jeszcze ubezpieczenie i tablice rejestracyjne tymczasowe, ale już wkrótce będę musiał pójść do wydziału komunikacji. Co zrobić po kolei, bo nie za bardzo się orientuję?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
Najgorzej jest jak pojazd pochodzi spoza krajów Unii Europejskiej. Wtedy na pewno będzie trrzeba zapłacić dużo no i wypełnić cały stoso papierów. Nie jest to łatwe. Na początek trzeba będzie dokonać zgłoszenia celnego SAD. No i trzeba będzie opłacić cło. Musisz wiedzieć, że takie cło możesz zapłacić w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Jak zapłacisz go w Niemczech to też na pewno będzie ważne to w Polsce. Wystarczy raz zapłacić, obojętne gdzie i na pewno nie będą cię tutaj ścigać za to.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Trzeba pamiętać, żeby sprawdzić wszystkie szczegóły rejestrowanego aura. Zanim złożymy dokumenty to lepiej upewnić się, czy zgadzają się wszystkie dane samochodu. Trzeba sprawdzić przede wszystkim numery VIN, markę, model no i rocznik. Bardzo często zdarza się tak, że kupujemy samochody używane zza granicy i później okazuje się, że ktoś nas oszukał i samochód był używany. No a później my będziemy mieć problem. Nie będziemy mieć wtedy ani pieniędzy ani też samochodu, który kupiliśmy podobno.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Faktycznie nawet najdrobniejsze niedopatrzenie może doprowadzić do sytuacji, w której nie dostaniemy tablic rejestracyjnych. No i tyle z tego będzie. Tablice tymczasowe chyba nie są za długo ważne. Tak mi się wydaje, że jak sprowadzi się samochód zza granicy to trzeba w ciągu czternastu dni zgłosić ten fakt w urzędzie celnym. Bo wiadomo, że zanim będziesz mógł zarejestrować samochód to będziesz musiał uiścić opłatę celną, czyli podatek. Dopiero jak to opłacisz to ci samochód zarejestrują.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Samochód z zagranicy. Jak mam go zarejestrować?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz