CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Spalanie waszych samochodów

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeSpalanie waszych samochodów
zapytał 7 miesięcy temu
Jakimi samochodami jeździcie i ile palą wasze samochody?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
Ja tam od dłuższego czasu mam Audi a3 1.6 TDI. No i jak dowiadywałem się w internecie przed zakupem to mówili, że będzie spalał na stówę 3,8 litra w trasie. Jeżdżę do pracy za granicę, więc pomyślałem, że to super auto dla mnie. Jednak rzeczywistość oczywiście była znacznie bardziej brutalna. Różnica pomiędzy fabrycznym i rzeczywistym zużyciem okazała się gigantyczna. Okazało się, że samochód w trasie pali 5,2 / 100 km. No nie jest to może i tak zbyt dużo, ale po co wprowadzać kogoś kto chce kupić samochód w błąd.

odpowiedział 7 miesięcy temu
No oni tak robią. Nie wiem w jakich sytuacjach oni testują te samochody. Ja mam teraz mercedesa C200 CDI i mówili, że będzie spalał 4,8 litra. No a okazało się później, że spala 6,4 l. No ale liczyłem się z tym, że będzie jakaś różnica, bo już miałem takie sytuacje. Moja żona ma mini coopera 122 km. No i mówili, że będzie palił 5,4. Później okazało się, że to 7 litrów. To dopiero zaskoczenie. Nie wiedziałem, że taki samochód może tyle palić. No ale najwyraźniej ktoś nie pomyślał o tym podczas procesu produkcji.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Ja już miałem kilka samochodów i to o czym piszecie to przecież normalne. Czego można spodziewać się po producentach. Oni po prostu chcą sprzedać samochód. Jeśli powiedzą prawdę to nikt nie będzie kupował ich aut. Kiedyś miałem opla astrę 1.6. No i spalał mi 7 litrów. Później zmienilem na audi a4 no i spalał 6,7 litra. Teraz kupiłem sobie opla astre 1.4. Chciałem trochę oszczędzić. No ale tak naprawdę znowu dałem się nabrać. Mówili że będzie spalał 5,7 a spala 7,2.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Spalanie waszych samochodów

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz