CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Stan techniczny karoserii?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeStan techniczny karoserii?
zapytał 4 miesiące temu
Tak się zastanawiam nad tym, żeby kupić samochód używany, ale tak naprawdę nie wiem nic na ten temat. Myślę, że najważniejsza będzie tutaj karoseria, bo przecież naprawa zardzewiałej karoserii będzie później drogo kosztowała. Jak sprawdzić czy nie ma tam tony lakieru, żeby tylko to przykryć?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
W momencie kiedy idziesz na oglądanie auta to powinieneś wziąć ze sobą miernik lakieru. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale naprawdę takie coś istnieje. Możesz go od kogoś pożyczyć. Na pewno ci się przyda jeśli nie masz w tym doświadczenia. Jeśli masz droższy samochód to na pewno dzięki temu sporo zaoszczędzisz, bo oględziny jakiegoś fachowca na pewno będą cię drogo kosztowały, a na pewno takie oględzimy będą koniecznością. No i wiadomo, że warto z samochodem po takiej wizycie u lakiernika pojechać do jakiegoś mechanika, żeby go sprawdził.

odpowiedział 4 miesiące temu
Jasne, karoseria jest ważna, ale to jest to co widać od razu. Nie będziesz chyba mieć żadnego problemu z oceną karoserii. No ale moim zdaniem powinieneś sprawdzić znacznie więcej. Po pierwsze zobacz na obszycie skórzanej kierownicy. Jak jest oryginalne to na pewno to zauważysz. Jak nie to znaczy, że była już tak zniszczona, że ktoś musiał ją wymienić. No i tutaj będziesz widział, że samochód ma naprawdę spory przebieg. Na takie samochody trzeba uważać, bo na pewno będą awaryjne.

odpowiedział 4 miesiące temu
Cały czas czytam o tej kierownicy. Każdy o tym pisze, a przecież to największa głupota. Przecież jeśli się sprężymy to w bardzo prosty sposób można zrobić tak, żeby kierownica wygladała na oryginalną i wcale nie zniszczoną. Moim zdaniem o wiele ważniejsze są wszystkie elementy, które znajdują się w pobliżu kierownicy. Po wszystkich gałkach na pewno zobaczysz czy wyglądają one na zniszczone czy nie. No i jakieś przyciski z wyposażenia samochodu. Tutaj też na pewno zobaczysz czy są one zniszczone i jak często były używane.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Stan techniczny karoserii?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz