CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

System audio do samochodu?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeSystem audio do samochodu?
zapytał 7 miesięcy temu
Chciałbym żeby coś fajnie grało. Radio mam i nie chcę innego, ale zastanawiam się nad resztą. Dodam, że nie mam zbyt wiele hajsu na to.

6 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
No za kilka stówek już coś pewnie kupisz, ale na pewno nie będzie to dobrej jakości. Po włączeniu radia na pewno będziesz czuć duże rozczarowanie. Same okablowanie do dobrego systemu audio kosztuje około 100 złotych. No i trzeba jeszcze kupić głośniki. Lepiej będzie jak trochę poczekasz i dozbierasz, a później zainwestujesz w coś naprawdę dobrego. No i polecam wygłuszyć przednie drzwi. Wiadomo, że nie ma co szaleć z głośnikami, bo przecież nie chodzi o to, żeby trzaskało, ale poczekasz to na pewno wrzucisz coś sensownego do bagażnika.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Żeby z tyłu fajnie grało to przede wszystkim do bagażnika trzeba włożyć subwoofer no i wzmacniacz. Ile za to zapłacisz? No wszystko będzie zależało od ciebie i twoich oczekiwań. Wiadomo, że niektórych zadowoli sprzęt za tysiaka, a inni będą niezadowoleni ze sprzętem nawet za trzy koła. No to już będzie zależało od ciebie. Z własnego doświadczenia powiem ci tylko tyle – daruj sobie głośniki 6x9 na tylną półkę. Brzęczą z tyłu auta i tak naprawdę niewiele dają. No ale to tylko moja skromna opinia.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Moim zdaniem, jeśli chcesz żeby z tyłu fajnie grało to musisz wyciszyć nie tylko przednie, ale też tylne drzwi. No chyba, że masz tylko 3d. No i idealnie sprawdzą się na pewno helixy. Nie warto inwestować w grające półki. To naprawdę najgorsze rozwiązanie wśród systemów audio. Głośniki dudnią całym bagażnikiem. A po co? Jeśli chcesz to są specjalne głośniki do zabudowy tylnej półki, ale z tego co słyszałem to są one też średniej jakości, a poza tym ich cena nie odpowiada jakości otrzymanego brzmienia.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Większość osób sądzi, że głośniki podłącza się do przednich drzwi, dodaje się tweetery do słupków i do tego jeszcze sprzęt w bagażniku. Jeśli chodzi o tylne drzwi to mówi się o tym, że nie należy do nich wkładać głośników, bo i tak nie przyniesie to żadnych korzyści a może tylko zepsuć cały efekt. Moim zdaniem to bzdura. Po co gnieździć coś w bagażniku. Jeśli ktoś nie chce to moim zdaniem władowanie ich do tylnych drzwi nie jest wcale jakimś głupim pomysłem. Sam tak mam i nie narzekam. No ale to tylko moja skromna opinia.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Kupno dobrego zestawu to jedno. No ale system nie będzie dobrze działał kiedy nie wytłumisz drzwi i to dobrze. Trzeba też zadbać o dobre kable. Jeśli głośniki będą częściowo wchodziły pod tapicerkę to trzeba wykonać dodatkowe panele pod głośniki. Na pewno stracimy na dyskrecji, ale efekt będzie o wiele lepszy. Problem nieodpowiedniego wytłumienia pojawia się szczególnie w starszych autach. W nowych raczej nie ma z tym żadnego problemu. No i będzie dobrze. To wszystko jest ważniejsze od dobrych głośników czy radia.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Ja tam mam głośniki helix i radio alpine. Drzwi wygłuszyłem taśmą dekarską i na samym radiu grało bardzo dobrze. Dołożyłem do tego wzmacniacz i teraz to jest efekt. Jak na swoją cenę głośniki mają naprawdę spory bas. W bagaju mam suboofer jeszcze. No i jest kopnięcie. Przy głośnym słuchaniu nie da się wytrzymać zbyt długo, bo jest to trochę męczące. Jednak sam dźwięk jest naprawdę czyściutki. Nie ma żadnego charczenia. Wszystko jest ok. A naprawdę nie wydałem zbyt wiele na taki zestawik.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

System audio do samochodu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz