CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Systemy bezpieczeństwa. Warto do nich dopłacać?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeSystemy bezpieczeństwa. Warto do nich dopłacać?
zapytał 4 miesiące temu
Czym są systemy bezpieczeństwa w samochodach i jak właściwie one działają. Tak się zastanawiam nad tym, bo planuję kupić samochód i mam na oku taki właśnie samochodzik z systemem. Tylko zastanawiam się nad tym czy naprawdę opłaca się dopłacać jeszcze do samochodu. Czy taki system w ogóle jest jakoś przydatny?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
To jest fajne. Jak samochód wykryje, że jakaś osoba wtargnęła na drogę to wtedy samochód może na przykład sam wykonać manewr wymijania, a nawet sam zahamować. No i wiadomo, że samochód zrobi to za nas znacznie bardziej bezpiecznie niż my byśmy to zrobili. Bo człowiek nie zrobi tego z aż taką precyzją. No i odruchowo można przecież szarpnąć kierownicą. Można wtedy na przykład uderzyć w inny samochód. Jeśli będzie to robił samochód z systemem bezpieczeństwa to na pewno nie uderzy on w żaden inny samochód.

odpowiedział 4 miesiące temu
Moim zdaniem warto zafundować sobie taką zabawkę. Na pewno się ona przyda i na pewno będzie o wiele bezpieczniejsza jazda. Nowoczesne systemy potrafią naprawdę wyryć zagrożenia o wiele bardziej skutecznie niż najlepszy kierowca. No i nawet jak ktoś gwałtownie wtargnie na jezdnię to samochód sobie może z tym poradzić. Kierowca raczej nie będzie umiał sobie z tym poradzić. No nie jest to łatwe, bo w takiej sytuacji liczą się naprawdę ułamki sekund. Moim zdaniem powinieneś zainwestować w taki system bezpieczeństwa.

odpowiedział 4 miesiące temu
Dokładnie. Nie ma się nad czym zastanawiać. Ja mam samochód z takim systemem bezpieczeństwa. No i nie żałuję tego. Ja pokonuję naprawdę wiele kilometrów, bo pracuję poza granicami kraju. No ale tak naprawdę dzięki temu systemowi uniknąłem wiele razy jakiejś kolizji. Podczas wielogodzinnej jazdy jestem bardzo zmęczony. Nie jestem w stanie wtedy przecież tak do końca skupić się na drodze. To jest zupełnie niemożliwe. No i wtedy ten system okazuje się naprawdę niezastąpiony. Nie żałuję tego zakupu.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Systemy bezpieczeństwa. Warto do nich dopłacać?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz