CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Używane części?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeUżywane części?
zapytał 7 miesięcy temu
Kiedyś to było bardziej popularne. Kupowało się używane części i wkładało się je do swoich samochodów. Czy w dzisiejszych czasach nadal się tak robi? No i gdzie można dzisiaj kupić taki używane części?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
Też się tak robi. Jak ktoś nie ma kasy to wiadomo, że będzie wolał kupić używaną część, która posluży jeszcze parę lat niż nie wymienić jej w ogóle. Kiedyś się chodziło na złom. No i teraz w sumie też się tak robi, tylko że idąc na złom trzeba się znać dobrze na samochodach, żeby nie przynieść do domu czegoś co nie będzie w ogóle nadawało się do użytku. No i polecam też kupowanie na allegro. To chyba w dzisiejszych czasach jest znacznie bardziej popularne. Można umówić się ze sprzedawcą i pooglądać daną część. Nie trzeba wcale kupować w ciemno.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Moim zdaniem kupowanie części mechanicznych to trochę głupota. Jedyne na co zdecydowałbym się kupując jakieś używane części do samochodów to elementy blacharskie. No i raz kupiłem skrzynię biegów, bo faktycznie się opłacało. Za nową skrzynię biegów do mojego samochodu musiałbym zapłacić kilkanaście tysięcy. Kupiłem używaną za tysiąc. Fakt faktem wymagała ona jeszcze lekkiej naprawy. Zapłaciłem za jej naprawę chyba z drugiego tysiaka. No i za wymianę trzeciego. Ale mam sprawną skrzynię biegów za trzy tysiące, a nie za kilkanaście.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Czego się tutaj bać. Ja kupiłem sobie taki super samochód zabytkowy, ale nie jest zarejestrowany jako zabytek, bo po co mi problem. No i w każdym bądź razie. W normalnych warunkach jego silnik palił chyba z 10 litrów na stówę. No a ja chciałem nim jeździć. Nie chciałem żeby stał w garażu. No i kupiłem cały silnik używany. Kosztowało mnie to dwa tysiące. I wszystko hula już od roku. Jeżdżę nim normalnie i raz tylko coś musiałem naprawić, ale była to drobna naprawa. Naprawdę polecam. Nikt za cztery tysiące nie zrobiłby przecież kapitalnego remontu swojego samochodu.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Używane części?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz