CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

wasze sposoby na sprawdzenie historii auta

Forum dyskusyjneKategoria: Dyskusjewasze sposoby na sprawdzenie historii auta
zapytał 4 miesiące temu
Ostatnio słyszałem coś, że w internecie można sprawdzić historię każdego zarejestrowanego samochodu. Przymierzam się do zakupu takiego jednego i gdyby coś takiego naprawdę można było zrobić to byłoby super. Proszę o jakieś informacje. Czy faktycznie można to zrobić i jak to się robi? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

6 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Ja sprawdzałem już w ten sposób samochód. No i do tego wszystkiego dodam jeszcze tylko, że w systemie mieści się informacja na temat tego czy samochód nie był przypadkiem kradziony. No ale tak naprawdę to ten system jeszcze kuleje. Nie wiem czy znajdziesz tam te wszystkie informacje. Jeszcze nie są one uzupełnione wszystkie. O kradzieży na pewno będzie. No i marka, model i rocznik. Ale czy coś więcej tam znajdziesz to tak naprawdę ci nie gwarantuję. Bo to jest dość nowe w naszym kraju i wszystko będzie pewnie powoli uzupełniane.

odpowiedział 4 miesiące temu
Czytałem to co pisaliście i tak mnie to zaciekawiło, że postanowiłem sprawdzić swój samochód w tym systemie. Faktycznie okazało się, że jest on tam wpisany, ale niewiele informacji znalazłem. Jest info o marce samochodu, pojemności silnika, o tym że samochód jest na benzynę, rok produkcji, numery VIN, informacja o tym że polisa ubezpieczeniowa jest aktualna. No ale nie ma żadnej informacji o badaniach technicznych, a przecież to w przypadku zakupu samochodu będzie najważniejsze dla kupującego. Nie wiem czy coś zdziałasz z tym systemem.

odpowiedział 4 miesiące temu
Ale to wszystko przecież. Tam u góry możesz zmienić zakładkę i będziesz miał taką jakby oś czasu, w której znajdziesz informację o rejestracji samochodu. Kiedy był pierwszy raz zarejestrowany itd. Nie zmieniłeś zakładki, dlatego tylko tyle informacji ci wyskoczyło. Sprawdź jeszcze raz to zobaczysz że faktycznie jest więcej tych informacji. Ale co do tego przebiegu to u mnie też nic o tym nie pisze. Także z tym chyba będzie największy problem, chociaż tak naprawdę jest to najważniejsza informacja w tym wszystkim. Może w końcu oszuści nie czuliby się tak bezkarni jak to jest do tej pory.

odpowiedział 4 miesiące temu
Faktycznie od niedawna jest w Polsce taki system. Można to zrobić w internecie. Dziwię się, że w Polsce dopiero teraz to wprowadzili, bo większość normalnych krajów już od dawna takie systemy miała. No ale polska zawsze jak zwykle zostaje w tyle. No i co jeszcze chciałem powiedzieć? Hmmm... Możesz sprawdzić tam jakieś podstawowe informacje. Ale potrzebujesz na pewno numer restracyjny samochodu. Nie wiem czy przypadkiem czegoś jeszcze nie trzeba, bo sam numer rejestracyjny to chyba byłoby za proste. Może ktoś inny będzie wiedział coś więcej.

odpowiedział 4 miesiące temu
Sens jest. Przecież w tym systemie są informacje na temat tego czy samochód ma ważne badania techniczne i ubezpieczenie. No i co najważniejsze na pewno znajdziemy tam informację na temat tego jaki przebieg zanotowano podczas ostatniego przeglądu technicznego. To ważne, bo przecież wiele osób cofa liczniki. Tutaj nie da się niczego ukryć, więc uważam, że jak najbardziej powinieneś sprawdzić samochód. Będziesz chociaż wiedział, czy sprzedawca nie chce cię jakoś oszukać. No i jeszcze chyba jakaś informacja na temat ilości właścicieli tam będzie.

odpowiedział 4 miesiące temu
Sam numer rejestracyjny nie wystarczy! Trzeba znać jeszcze numer VIN i datę pierwszej rejestracji, czyli tak naprawdę bardzo dużo informacji. Ale jak planujesz kupić samochód, to sprzedawcy na pewno będzie zależało na tym, żebyś go kupił. Na pewno więc zgodzi się na to i udostępni ci wszystkie potrzebne do tego informacje. Nie wiem tylko co na tej stronie się dowiesz. Raczej jakiś informacji o stłuczkach i wypadkach samochodu nie będzie, tak mi się wydaje, więc nie wiem czy jest sens w ogóle to sprawdzać przez ten system.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

wasze sposoby na sprawdzenie historii auta

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz