CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wydłużyć życie diesla?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeWydłużyć życie diesla?
zapytał 4 miesiące temu
Czy w ogóle istnieją jakieś sposoby na to, żeby wydłużyć życie samochodów z silnikami diesla? Czy jest to w ogóle możliwe? Jak jeździć, by to zrobić?

3 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Faktycznie diesel to bardzo drogi sprzęt. Oczywiście jazda takim samochodem wydaje się znacznie bardziej ekonomiczna niż jazda samochodem z silnikiem na benzynę. No ale jak dojdzie do naprawy to już będziemy kwiczeć. Nie jest to tani interes. Można naprawdę na tym popłynąć. No warto wspomnieć także o tym, że remont układu wtryskowego będzie kosztował nawet 15 tysięcy złotych. Jeśli siądzie nam jeszcze na przykład turbosprężarka i koło dwumasowe to trzeba będzie liczyć na wydatek na przykład 25 000 złotych. To już zaboli.

odpowiedział 4 miesiące temu
Jeśli chodzi o zwiększenie żywotności silników diesla to można to zrobić. Można na przykład zainwestować w takie elementy jak na przykład filtry cząstek stałych oraz precyzyjnie sterowane wtryskiwache. Okazuje się, że warto również zainwestować w koła dwumasowe. One na pewno skompensują nam drgania silnika. Takie elementy w naszym samochodzie na pewno sprawią, że kultura jazdy będzie o wiele większa a także poprawią się osiągi naszego samochodu. No tylko że nie jest to wcale takie tanie. Kilka tysięcy złotych trzeba będzie na początku zainwestować.

odpowiedział 4 miesiące temu
Zużycia części przecież nie da się w jakiś sposób zmniejszyć. To jest przecież niemożliwe. Można wydłużyć trochę ich życie, no ale nie będzie to aż tak bardzo znacząca róznica. Mechanicy mówią o tym, że wystarczy na przykład częściej wymieniać olej i wtedy na pewno części dłużej będą sprawne. No i przede wszystkim trzeba znacznie delikatniej traktować pedał gazu. Ale to się dotyczy wszystkich samochodów, nie tylko diesli. No wtedy na pewno unikniemy typowym awariom do których dochodzi w samochodach.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Wydłużyć życie diesla?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz