CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wysokość składki AC?

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeWysokość składki AC?
zapytał 4 miesiące temu
Zastanawiam się nad zakupem polsy AC. Ale oczywiście nie chciałbym wydać za dużo. Powiedzcie mi co ma wpływ na wysokość składki AC i w jakie ubezpieczenia warto inwestować, a jakich nie trzeba płacić? Proszę o jakieś podpowiedzi.

6 odpowiedzi
odpowiedział 4 miesiące temu
Na wysokość składki AC wpływa przede wszystkim własny udział. No to jest nic innego jak suma, na którą ubezpieczyciel pomniejszy odszkodowanie. W umowach udział własny klienta określa się zazwyczaj procentowo. Bynajmniej ja tak właśnie mam. No i wiadomo, że jeśli udział własny będzie mały to składka będzie o wiele większa. Najczęściej właśnie ubezpieczyciele zwiększają wkład własny i w ten sposób nabierają klientów, mówiąc im, że mają najniższą ofertę i składka u nich będzie naprawdę korzystna.

odpowiedział 4 miesiące temu
Oprócz udziału własnego na wysokość składki ma jeszcze wpływ amortyzacja części. Jeśli auto jest stare to wiadomo, że ubezpieczyciel potrąci więcej. Zdarza się tak, że potrącają nawet 70 procen ceny nowych podzespołów do samochodów. No i tłumaczą to wszystko zużyciem. Ważne jest dla ubezpieczyciela także to, gdzie odbędzie się naprawa. Wiadomo, że w droższych wariantach polis uwzględniane są roboczogodziny. Jeśli chodzi o te najtańsze to wówczas robociznę liczy się po cenach warsztatów niezależnych.

odpowiedział 4 miesiące temu
Ja słyszałem o tym, że nawet to jakich części używa się przy naprawie ma wpływ na to jaka jest cena polisy. Jak będzie ona tania to wiadomo, że przy wycenie szkody uwzględni się tylko zamienniki. Wpływ na wysokość składki będzie miała także stała wartość sumy ubezpieczenia. Istotne będzie także to, w jaki sposób ubezpieczyciel obliczy warość auta przy wypłacie odszkodoania. Jeśli będziemy mieć tańszy ariant to zawsze uwzględni on spadek wartości pojazdu, bo będzie oznaczało, że nie dostaniemy całej kwoty.

odpowiedział 4 miesiące temu
No faktycznie. Są różnice i to spore. Słyszałem nawet o tym, że składka może różnić się w zależności od tego, w jak dużym mieście mieszkamy. Jak mieszkamy w dużym mieście to wiadomo, że natężenie ruchu będzie tam większe, większe będzie ryzyko spowodowania stłuczki. No a w mniejszym mieście zapłacimy mniej. Ale czy to naprawdę taka różnica? Przecież ludzie się przemieszczają samochodami, a AC obowiązuje przecież na terenie całego kraju. No ale tak jest w każdym bądź razie.

odpowiedział 4 miesiące temu
Kupując AC nie możesz zwracać uwagi na cenę. Bo im mniej zapłacisz to nie będziesz mieć zbyt dużych korzyści. No i trzeba wiedzieć, że takie najtańsze to tylko wabiki. A tak naprawdę jak się zaczniemy przyglądać wszystkim warunkom polisy to się może okazać, że tak naprawdę nic tam nie mamy. Zapłacą nam za jakąś małą stłuczkę, a jak będzie poważniejsza to już niestety nie. Albo odszkodowanie będzie zależało od warunków, jakie panowały na drodze. Tak też może być. I to jest naprawdę śmieszne.

odpowiedział 4 miesiące temu
Jak dla mnie to opłaca się dopłacać do assistance. No ale tutaj też trzeba uważać, bo inaczej może być naprawdę kiepsko. Asistance nie może mieć za dużo wyłączeń. Trzeba zwrócić uwagę na to czy pomoc przysługuje nam naprawdę w każdym przypadku. Dobrze byłoby gdyby obejmowało awarie, wypadki, pomyłki przy tankowaniu, zatrzaśnięcie kluczyków w aucie i inne nawet takie błahe rzeczy. To bardzo ważne, bo po co w ogóle kupować i płacić dodatkowo za asistance jak tego wszystkiego nie będzie w warunkach umowy.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Wysokość składki AC?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

3 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz