CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Zamarznięte paliwo

Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeZamarznięte paliwo
zapytał 7 miesięcy temu
Ostatnio mojemu ojcu przytrafiła się bardzo dziwna sytuacja. Paliwo mu w baku zamarzło. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Jak to możliwe? I czy wam się coś takiego zdarzyło?

3 odpowiedzi
odpowiedział 7 miesięcy temu
To jest normalne. Niech zgadnę. Twój ojciec ma pewnie samochód z silnikiem diesla. Takie sytuacje w tych samochodach są normalnością. Kiedy pojawiają się silne mrozy to wtedy z oleju wytrąca się parafina. Dla kierowcy oczywiście oznacza to tylko jedno – koniec podróży. Ale to się często nie zdarza. Po prostu ojciec musiał zatankować na jakiejś podejrzanej stacji. Najlepiej będzie jak będzie tankował na sprawdzonych. Ja tak nie miałem, ale mojemu kumplowi się takie coś przytrafiło. Normalnie w baku z oleju napędowego mu się galareta zrobiła.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Takie dodatki do paliwa są dobre. Ale to musisz od razu po tankowaniu wlać do baku. Jak już ci się galareta zrobi i wytrąci się parafina to raczej taki dodatek nic nie da. Wtedy nie pozostaje nic innego jak tylko ogrzewanie auta no i oczekiwanie na cieplejsze dni. Byle tylko baku nie rozwaliło. No można też iść do mechanika, ale naprawa będzie bardzo kosztowna. Raczej poczekałbym do wiosny, aż paliwo się trochę ogrzeje. No niestety jak się trochę żałuje to trzeba ponosić takie konsekwencje. Chociaż tak naprawdę takie sytuacje zdarzają się coraz częściej też na renomowanych stacjach paliw, po których byśmy się tego nigdy nie spodziewali.

odpowiedział 7 miesięcy temu
Trzeba na normalnych stacjach tankować, a nie żałować paru złotych więcej! No i można jeszcze zimą zapytać na stacji paliw o dodatek do paliw. Wlewa się go do baku i wtedy będziemy mieć pewność, że w żaden sposób paliwo nam nie zamarznie, ani w baku nie będzie żadnej galarety. Niech twój ojciec zgłosi tą stację do kontroli. Przecież są ustalone przepisami normy, które paliwo musi spełniać. Jak nie będzie ich spełniać to stacja musi jakąś karę zapłacić. A czemu ma im darować, skoro pewnie sam nie mało musiał zapłacić za naprawdę samochodu.

Twoja odpowiedź

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Oceń ten artykuł

Zamarznięte paliwo

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz