Bartosz Śledź CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak woskować auto?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego stan wizualny prezentował się jak najlepiej. W jednym poprzednich poradników dowiedziałeś się dlaczego warto czasami przepolerować lakier, ale równie ważne jest jego zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi takimi jak woda czy promienie słoneczne.

Zadbaj o lakier swojego samochodu

Do tego świetnie nadają się specjalne preparaty ochronne lub woski do lakieru. Jeśli chcesz, żeby Twoja praca nad lakierem była trwała musisz przyłożyć się do dokładnego wyczyszczenia wszystkich powierzchni z zabrudzeń i odpowiedniego wysuszenia karoserii. Na Twoim samochodzie istnieją pozostałości po starym wosku? Koniecznie usuń je. Preparaty ochronnie zazwyczaj nakłada się za pośrednictwem gąbki lub specjalnej szmatki często dołączanej do kupionego środka. Wosk nakładamy miejscowo (niekoniecznie cały element) i w chwilę po wyschnięciu, tj. piętnasty sekundach ścieramy biały nalot.

Woskowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ponieważ przy większym aucie trzeba wyjątkowo dużo się napracować, ale efekt będzie znakomity. Trzeba pamiętać o omijaniu wszelkich elementów plastikowych i gumowanych, ponieważ biała masa jest na tych elementach trudna do ściągnięcia i nie wygląda dobrze. Odpowiednie środku chemiczne to podstawa. Warto wydać większe pieniądze na dobry wosk, który nie spłynie z pierwszym lepszym deszczem. Nie kupuj także preparatów ochronnych na stacjach benzynowych, bo ceny są tam średnio o trzydzieści procent wyższe niż w sklepach motoryzacyjnych. Pamiętaj, że dobry wosk kosztuje około sześćdziesięciu złotych; środki, których cena bliska jest dwudziestu czy trzydziestu złotych nie spełnią Twoich oczekiwań, a włożona praca w woskowanie lakieru samochodu spełznie na niczym.

Doświadczony redaktor serwisu motoryzacyjnego z pasją do świata samochodów. Znawca nowości i trendów branżowych, łączący wiedzę techniczną z umiejętnością pisarską. W wolnych chwilach miłośnik wyścigów i spotkań motoryzacyjnych.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Bartosz Śledź

Doświadczony redaktor serwisu motoryzacyjnego z pasją do świata samochodów. Znawca nowości i trendów branżowych, łączący wiedzę techniczną z umiejętnością pisarską. W wolnych chwilach miłośnik wyścigów i spotkań motoryzacyjnych.
Oceń ten artykuł

Jak woskować auto?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
Jakie auto na campera wybrać?

Bartosz Śledź

1 tydzień

Hamulce tarczowe czy bębnowe?

Bartosz Śledź

2 tygodnie

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Bartosz Śledź

3 tygodnie

5 czy 6-biegowa skrzynia biegów?

Bartosz Śledź

4 tygodnie

Jakie opony zimowe wybrać?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Kamper czy przyczepa?

Bartosz Śledź

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jak woskować auto?”

  1. Woskowanie to pozycja absolutnie obowiązkowa. Dobrze dobrany wosk to gwarancja, że lakier będzie się znacznie wolniej starzał; poza tym umycie auta po woskowaniu zajmuje naprawdę niewiele czasu, a daje bardzo dobre efekty. Ja zawsze oddaję auto do profesjonalnego salonu z kosmetyką dla aut, ale zdarzało mi się wcześniej nakładać wosk samodzielnie. To w sumie nic trudnego.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *