Bartosz Śledź CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Ktoś właśnie zrobił Ci wgniecenie w drzwiach, ale na całe szczęście lakier nie został naruszony? To dobrze, nie musisz martwić się o drogą naprawę. Usunięcie małego wgniecenia wcale nie jest takie drogie. Uderzenie na parkingu nieczęsto bardzo mocno szpeci samochód.

Zrób porządek ze swoim autem

O tym przekonują się z dnia na dzień szczególnie aut o wysokiej wartości. Tradycyjna naprawa wgniecenia w niewyspecjalizowanym zakładzie napraw blacharskich prawdopodobnie skupiłaby się na użyciu szpachli i ponownym lakierowaniu powierzchni. Jeśli powłoka lakiernicza nie odprysnęła takie uszkodzenie można naprawić już za około dwieście złotych. Aby pozbyć się małego wgniecenia należy zrobić to od wewnętrznej strony stukniętego elementu. Na przykład w drzwiach najłatwiej zrobić małą szparę, uchylając uszczelki lub zrobić to od dołu. Jeśli to nie skutkuje specjaliści korzystają ze specjalnie przygotowywanych grzybków, które naklejane są na lakier a następnie za pomocą laski wyciągane razem z blachą do pożądanego efektu. Naprawa będzie łatwa jeśli element uszkodzony normalnie jest płaską powierzchnią, bez przetłoczeń. Twój samochód jest nowy? Tym lepiej. Im starszy lakier tym większe prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.

Musisz wiedzieć, że utrzymanie w nienagannym stanie samochodu, którego używasz od święta też sporo kosztuje. Szczególnie latem samochodem jeździsz zapewne mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu kiedy wiatr wiał po uszach. Dzięki przerzuceniu się na rower zyskasz więcej zdrowia, ale nie zapominaj o pojeździe. Auta nie są budowane tak, aby stały. Najtrudniej jeśli nie masz garażu, a samochód zostawiasz pod chmurą. Wtedy narażone na promienie UV, mróz i wodę szybko niszczeje. Jest jednak kilka sposobów, aby ulżyć samochodowi w trudnych chwilach bezużyteczności.

Po pierwsze musisz wiedzieć, że chociaż nie odpalasz auta – ono cały czas pobiera prąd z akumulatora. Musisz zadbać o stan naładowania baterii. Wiedz, że akumulator może odmówić współpracy już po dwóch, trzech lub czterech tygodniach. Pamiętaj o doładowywaniu ogniwa.

Dalej skup się na stanie wypełnienia baku. Jedź na stację benzynową i zatankuj do pełna. Dlaczego? Paliwo traci swoje właściwości w długotrwałym kontakcie z powietrzem, dlatego, aby uniknąć tego problemu zalej samochód do pełna. Do drugie bak jest wtedy też zabezpieczony przed korozją. Twój samochód stoi cały czas na dworze? Nawoskuj powierzchnię lakierniczą. Dzięki wykorzystaniu wosku zabezpieczysz blachę przed korozją, a sam kolor poszczególnych elementów będzie bardziej trwały. Docenisz to także podczas mycia.

Doświadczony redaktor serwisu motoryzacyjnego z pasją do świata samochodów. Znawca nowości i trendów branżowych, łączący wiedzę techniczną z umiejętnością pisarską. W wolnych chwilach miłośnik wyścigów i spotkań motoryzacyjnych.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Bartosz Śledź

Doświadczony redaktor serwisu motoryzacyjnego z pasją do świata samochodów. Znawca nowości i trendów branżowych, łączący wiedzę techniczną z umiejętnością pisarską. W wolnych chwilach miłośnik wyścigów i spotkań motoryzacyjnych.
Oceń ten artykuł

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czy ciągnik rolniczy jest środkiem transportu?

Bartosz Śledź

4 miesiące

Historia motoryzacji na świecie

Bartosz Śledź

5 miesięcy

Czym zajmuje się mechanik samochodowy?

Bartosz Śledź

5 miesięcy

Co ile wymiana oleju?

Bartosz Śledź

5 miesięcy

Jak woskować auto?

Bartosz Śledź

5 miesięcy

Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Bartosz Śledź

5 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *